Pohony vrat - bran - Pohon DoorHan - LiftMaster Camberlain - Somfy

V duchu zachování vysoké kvality dodávaného sortimentu za příznivou cenu používá firma Garomax převážně pohony vrat DoorHan a dále pak i od největšího světového výrobce americké značky Lift Master Chamberlain a Somfy. Díky široké škále pohonů, kterou tento výrobce disponuje je pohon vrat vždy možné vhodně zvolit tak, aby přesně odpovídal parametrům pro konkrétní garážová vrataPohony vrat jsou vyráběny ve dvou základních řadách: „hobby“ a „professional“. Řada „hobby“ je prodávána pod značkou Chamberlain MotorLift nebo Chamberlain Power Drive. Nízká pořizovací cena pohonů řady „hobby“ je sice velice lákavá, ale většinou se příliš nevyplatí. Tyto nejlevnější pohony bran jsou konstruovány na pouhou desetinu počtu cyklů než běžné pohony vrat řady profesional“. 

Image

Jednotlivé typy pohonů vrat a bran jsou dimenzovány na určité zatížení a také nabízejí různý stupeň komfortu a doplňkových funkcí. Na vhodně zvolený pohon vrat a pohon bran bere v úvahu faktory jako jsou velikost vrat a brány, hmotnost, četnost otevírání, hlučnost atd. Jeho správnou volbou lze předejít poškozením vzniklých v důsledku přetížení pohonu vrat. Firma DoorHan a LiftMaster Camberlain nabízí ucelený s ortiment zahrnující pohony vrat a bran, rolet a to pro průmyslové i běžné použití. Na rozdíl od mnohých konkurenčních produktů jsou bránové pohony konstruovány pro použití do -20°C.

 

Pohon vjezdové brány

Pohony bran a vrat značek LiftMaster, DoorHan a Somfy jsou schopny ovládat jakékoliv posuvné brány a křídlobé brány. Obsahují pohonné systémy se šnekovým převodem pro vysoké zátěže a dlouhodobý a tichý provoz. Pohon vjezdové brány je vybaven magnetickými koncovými dorazy, nebo klasickým koncovým spínačem s dlouhou životností.

 

Pohon garážových vrat sekčních

Stropní pohony Chamberlain, DoorHan a Somfy ovládají jakákoliv garážové vrata. Tyto pohony garážových vrat jsou osazeny řetězovými či řemenovými vodícími drahami.

Dálková ovládání a velké množství dalšího příslušenství je k mání pro každý pohon garážových vrat. Nové ovladače, externí přijímače, infrazávory (fotobuňky), klávesnice apod. vše dokonale usnadňuje ovládání garážových vrat.

Image

 

Všechny pohony garážových vrat jsou samosvorné čímž zajišťují uzamčené brány a vrata bez dalších přídavných zámků. Pro případ výpadku el. energie je každý pohon vrat vybaven ručním odblokováním, které musí být před použitím odemčeno klíčem. Následným zpětným zablokováním opět uzamkne vjezdové brány, nebo garážová vrata proti nežádoucímu otevření!!  Vrata a brány je možno ovládat libovolným počtem dálkových ovladačů. Ovladač vjezdové brány lze využít a ovládat s ním i garážová vrata. Bezpečnostní fotobuňky zajišťují kontrolu vjezdového otvoru a zamezí střetu brány s překážkou.